Årets program

PROGRAM

Fredag 7. oktober

kl. 11.00                   Åpning på Læmbrua v/Ranum Sangforening

kl. 11.15                   Historiske tablå v/Skoleelever fra Hunn skole og Namsos barneskole

kl. 11.30 – 18.00      Barnas Marked

kl. 12.15                   Åpningsshow i Øverteltet med Badassboys, Sarah Ørjasæter Forås, Kveli, Rånes og og                            Bremseth, Overhalla Musikkorps, Klovnen Knut, Simen Storøy. Konferansier: Ragnar Prestvik

kl. 12.30                  Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 13.00                  Dragonoppvisning – militærliv i Overhalla anno 1800, på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Bodene åpner

kl. 10.00 – 18.00      Salgsutstilling i Silo 1 med Halldis Sagmo

kl. 10.00 – 18.00      Salgsutstilling i Silo 2 med Galleri Elsa

kl. 10.00 – 18.00      Smeden Eivind Haugen står på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Salgsutstilling i Rasprommet med Fred og Fredrik Strømme

kl. 10.00 – 18.00      Lafting med Norsk sagbruksmusesumm, Spillum, på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Salgsutstilling med Marthe Amanda Vannebo og Laila Tharaldsen i Kafé fjøset

kl. 10.00 – 18.00      Liv Aursand har salgsutstilling, og selger årets Melakrus i Stabburet

kl. 10.00 – 18.00      Gammeldags tivoli på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00     Barnekunstutstilling av Namsos kulturskole på Læmmen

kl. 10.00 – 18.00     Buskspillemenn Per Solbakk, Einar Aune, Ellen Opdal, Oddgeir Homstad, Snorre Homstad, Jan Arne Opdal, Jørgen Schille spiller på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Militærliv anno 1800: Leir på Speten med hester, soldater og våpen

kl. 10.00 – 18.00      Treff spåkonene Trine Spillum og Heidi Aasum på Læmmen

kl. 10.00 – 18.00      Vandringsmannen er observert på Melen!

kl. 10.00 – 18.00      Hils på dyrene på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Hopp i høyet på Martnasøyra

kl. 10.00 – 18.00      Hesteridning på Martnasøyra

kl.10.00 – 18.00       Fotografering på martnan ved Overhalla Fotoklubb, ta bilde av familien i «gamle dager»

kl. 13.15                   Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 14.00                   Lirekasse Knut på Læmmen

kl. 14.15                   Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 15.00                   Bajazzo Band spiller låter fra 60, 70 og 80 tallet i Øverteltet

kl. 15.00                   Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 16.00                   Potetpub’en åpner

kl. 18.00                   Førfest i Lavvoen med Trubadur

kl. 20.00                   Showet «Hipp, hipp, hipp» med Kveli, Rånes og Bremseth, & Jävlar på kjärlek i Øverteltet

kl. 22.30                   Barmix spiller i Lavvoen

 

Lørdag 8.oktober

kl. 12.00                  Auksjon på Risberg-gården (Øvre Hallvardmo) med Lensmann Lundstadsveen

kl. 11.00                  Historiske tablå v/skoleelever fra OBUS

kl. 12.00                  Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

Plutselig                  Gledespiker på Martna’n

kl. 13.00 Dragonoppvisning – militærliv i Overhalla anno 1800, på Martnasøyra

kl. 13.00                  Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 13.30                  Klovnen Knut i Øverteltet

kl. 14.30                  Konsert med Koreill på Læmmen

kl. 10.00 – 17.00      Bodene åpner

kl. 10.00 – 17.00      Rørvik Musikkforening spiller på martnasområdet

kl. 10.00 – 17.00      Salgsutstilling i Silo 1 med Halldis Sagmo

kl. 10.00 – 17.00      Salgsutstilling i Silo 2 med Galleri Elsa

kl. 10.00 – 17.00      Smeden Eivind Haugen står på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Salgsutstilling i Rasprommet med Fred og Fredrik Strømme

kl. 10.00 – 17.00      Lafting med Norsk sagbruksmusesum, Spillum, på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Overhalla Musikkkorps spiller på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Gammeldags tivoli på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Salgsutstilling med Marthe Amanda Vannebo og Laila Tharaldsen i Kafé fjøset

kl. 10.00 – 17.00      Liv Aursand har salgsutstilling, selger årets Melakrus i Stabburet

kl. 10.00 – 17.00      Barnekunstutstilling av Namsos kulturskole på Læmmen

kl. 10.00 – 17.00      Buskspillemenn Per Solbakk, Einar Aune, Ellen Opdal, Oddgeir Homstad, Snorre Homstad, Jan Arne Opdal, Jørgen Schille spiller på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Militærliv anno 1800: Leir på Speten med hester, soldater og våpen

kl. 10.00 – 17.00      Treff spåkonene Trine Spillum og Heidi Aasum på Læmmen

kl. 10.00 – 17.00      Vandringsmannen er observert på Melen!

kl. 10.00 – 17.00      Hils på dyrene på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Hopp i høyet på Martnasøyra

kl. 10.00 – 17.00      Hesteridning på Martnasøyra

kl.10.00 – 17.00       Ina Kjellmo Skjefte tar bilder av livet på Martna’n

kl. 14.00                   Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 15.00                   Historisk vandring (oppstart ved Siloene)

kl. 16.00                   Sivert Moe akustisk i Lavvoen

kl. 16.00                   Potetpub’en åpner

kl. 19.00                   “Sover du jord” forestilling med tekster av Louis Kvalstad med Kine og Lasse Kvalstad, Kjell Magne Aspenes Robak

kl. 20.00 – 01.00      Åpen Lavvo med musikalske innslag

kl. 20.00 – 01.00      Sie Gubba, Jonas Ledang m/band og Radioblock i Øverteltet